Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie  z mediatorem sądowym.

Spotkanie z mediatorem sądowym.

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Mediacji, który w tym roku przypada 18 października, dniu 15.10.2019r. pedagog szkolny uczestniczył w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym  z mediatorem sądowym p. Anną Zabrzuch.
Pozasądowa  metoda rozwiązywania problemów
Mediacja, która jest prowadzona poza sądem, daje możliwość rozmowy o problemach i konfliktach w neutralnej, a nawet przyjaznej atmosferze, sprzyjającej swobodnym wypowiedziom stron oraz rozładowaniu emocji.

16 października 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie z mediatorem sądowym.
Przejdź do - Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23.09. 2019r. do 30 .09.2019r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Opatowie Europejski Tydzień Sportu. Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego rywalizowali w poszczególnych dyscyplinach sportowych : badminton, piłka siatkowa, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna. Największym zainteresowaniem cieszyły się  gry i zabawy z wykorzystaniem ciekawego sprzętu sportowego typu narty  do przemieszczania się w parach, szczudła, lina i maty do zabaw, piłki do fitnessu. Obyła się również prelekcja na temat zdrowego  odżywiania. Zawodom towarzyszyła sportowa rywalizacja i walka fair play.  Na zakończenie zmagań sportowych wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Sprawozdanie i zdjęcia zostały przesłane na stronę Kuratorium Oświaty w Kielcach.

10 października 2019
Przejdź do - Wycieczka klas 7

Wycieczka klas 7

Czy można poznać życie i twórczość poety żyjącego w XVI w.

bez ślęczenia nad książką?  - Tak!

Służył temu projekt edukacyjny dla klas VII:

„Śladami J. Kochanowskiego i jego epoki”

Aby uatrakcyjnić proces nauczania j. polskiego w kl. VII i przybliżyć uczniom w atrakcyjny sposób sylwetkę wielkiego polskiego poety doby renesansu – Jana z Czarnolasu I. Swatek oraz M. Aksmit zaproponowały uczniom klas VII udział w projekcie edukacyjnym :„Śladami J. Kochanowskiego i jego epoki”. W ramach projektu uczniowie klas 7 a, 7b i 7c wraz z wychowawczyniami: I. Swatek, M. Chrabąszcz i M. Aksamit pojechali na wycieczkę, która wiodła przez miejsca związane z J. Kochanowskim oraz z architekturą renesansową.

10 października 2019
Czytaj więcej o: Wycieczka klas 7

DEN

OGŁOSZENIE

Dzień Edukacji Narodowej 

Poniedziałek, 14 października br. – jest wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych; do szkoły przychodzą uczniowie biorący udział w akademii (początek godz. 11.00) oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

     Świetlica pełni w tym dniu dyżur a w oddziałach przedszkolnych prowadzone są zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.

10 października 2019
Przejdź do - Projekcja filmu Ptyś i Bill w ramach V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek

Projekcja filmu Ptyś i Bill w ramach V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek

W dniu 08.10.2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcji filmu ,,Ptyś  i Bill” w ramach V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Film to piękna, pełna zabawnych przygód opowieść o wielkiej przyjaźni małego chłopca z przygarniętym ze schroniska psem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy pary przyjaciół. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

9 października 2019

„ Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

W dniu 7 października 2019r. odbyło  się z inicjatywy p. Joanny Bińczak Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie   spotkanie  z przedstawicielem Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Opatowie . Tematem spotkania  z dyrektorem  i nauczycielami było hasło: „ Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno - informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie również przekazała  najważniejsze aspekty związane z bezpieczeństwem w okresie zimowym.

9 października 2019
Czytaj więcej o: „ Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”
Przejdź do - Noc bibliotek 2019

Noc bibliotek 2019

Pani Dyrektor Joanna Bińczak Szkoły Podstawowej  nr 2 w Opatowie przyłączyła się  w ramach współpracy   z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Opatowie  w  realizację V Ogólnopolską akcję „ Noc  bibliotek 2019”.
Hasłem tegorocznej akcji jest: „Znajdź wspólny język” oraz „ Małe podróże przez kraje, języki, kultury, obyczaje”.

9 października 2019
Przejdź do - Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole

Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole

Dnia 4 października 2019 roku zorganizowano w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Zapoznano uczniów z historią tego święta, udekorowano szkołę  plakatami wykonanymi przez uczniów klasy VI b i VIII a, przystrojono okna „uśmiechniętymi buźkami” i napisami” uśmiech” w 14 językach, przygotowano gazetkę ze „złotymi sekwencjami” opisującymi uśmiech. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I a, I b i I c wykonali też prace plastyczne różnymi technikami. Ich „uśmieszki” zostały wyeksponowane na gazetce i wzbudzały wielkie zainteresowanie uczniów i rodziców. Każdy mógł zabrać ze sobą uśmiech za darmo . Wielkim zainteresowaniem cieszyła się ściana „ Tu możesz zostawić swój uśmiech.” To święto zostało zainicjowane przez grupę wsparcia „ Dzieci Dzieciom”.

7 października 2019
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole