Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Konkurs

REGULAMIN KONKURSU

NA BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ ŚWIATECZNĄ

pod hasłem ,, Razem na Święta”2020

 

 

 

 

 

 

 1. I.                   Postanowienia ogólne:
 2. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Opatowie.
 3. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII.
 4. Celem konkursu jest:

-        poznanie i zachowanie wybranych elementów plastyki obrzędowej świąt Bożego Narodzenia oraz najciekawszych tradycji związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia w kulturze polskiej,

-        rozwój inwencji twórczej w zakresie prac plastycznych nawiązujących
do wzorów regionalnych,

-        rozwój wrażliwości estetycznej uczestników,

-        budzenie poczucia jedności uczniowskiej w atmosferze świat Bożego Narodzenia.

 

 1. II.                Warunki uczestnictwa:
 2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I- VIII w dwóch kategoriach wiekowych:

A)    klasy I-III

B)    klasy IV-VIII

 1. Konkurs polegać będzie na wykonaniu kartki świątecznej  własnego projektu, wykonanej dowolną techniką i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.
 2.  Nie dopuszcza się prac zakupionych.
 3. Wszystkie prace zgłoszone na konkurs, przechodzą na własność Organizatora i nie będą zwracane Uczestnikowi.
 4. Wyróżnione karty będą przesłane z życzeniami do Meksyku, Ghany, Hiszpanii,  do szkół współpracujących w ramach programu współpracy europejskiej w zakresie edukacji: Sokrates-Comenius, Hospicjum, Instytucji współpracujących ze szkołą.
 1. Do karty świątecznej uczestnicy dodatkowo dołączają kartkę z propozycją życzeń świątecznych zapisanych w języku polskim lub języku angielskim.
 2. Autorem kartki zgłoszonej do Konkursu może być jedna osoba.
 3. Warunkiem zakwalifikowania pracy do Konkursu jest dostarczenie : karty świątecznej wraz z oddzielnymi życzeniami oraz kartką , na której znajdować się będą dane ucznia: imię, nazwisko i klasa.
 4. W przypadku nie dołączenia danych praca nie będzie oceniana przez jury.

 

 1. III.             Termin i warunki dostarczenia prac:
 2. Termin dostarczenia prac upływa 11 grudnia 2020 r.
 1. Prace zgłoszone na konkurs wraz z kartą życzeń i kartą danych uczestnika spakowane w kopertę należy wrzucić do skrzynko podawczej znajdującej się przed wejściem do Szkoły.

 

 1. IV.             Zasady oceny i przyznawania nagród:
 2. Wyniki konkursu zwierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną    podane na stronie internetowej Szkoły.
 3. Autorzy najlepszych kart otrzymają : nagrody rzeczowe, ocenę wzorową z zachowania oraz ocenę z plastyk/informatyki
 1. O wyłonieniu zwycięzców Konkursu decyduje powołana przez Dyrekcję SzkołyKomisję.
 2. Decyzje Komisji są ostateczne i nieodwołalne.
 3. Prace niespełniające warunków regulaminowych nie będą ocenianeprzez Komisję.
 4. Jury podczas oceny prac weźmie pod uwagę oryginalność, estetykę pracy, nawiązanie do tradycji i wykorzystanie materiałów .

 

 

2 grudnia 2020
Przejdź do - Mali kucharze – przygoda w kuchni

Mali kucharze – przygoda w kuchni

W ostatnim tygodniu listopada w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „ Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” dzieci z klasy 2a podczas zajęć online poznały różne techniki przyrządzania potraw, zasady bezpieczeństwa w kuchni oraz przy pomocy rodziców rozwijały umiejętności kulinarne.

 Uczniowie dowiedzieli się, że samodzielnie przygotowując posiłki wiemy dokładnie, jakich produktów użyliśmy i co się w nich znajduje. Jest to również ważne dla osób uczulonych na niektóre produkty czy dodatki. Mamy kontrolę nie tylko nad składnikami, ale też ich proporcjami. Gotując samemu mamy także wpływ na to, by przygotowane przez nas potrawy nie zawierały dodatkowych substancji, takich jak sztuczne barwniki, konserwanty czy stabilizatory. Możemy stworzyć swój ulubiony zestaw potraw, uwzględniający nasze potrzeby i upodobania.

Zadaniem dzieci było przygotowanie z pomocą rodziców dowolne „ Danie pełne zdrowia” i opisać/narysować kolejne etapy jego przygotowania. Z nadesłanych przepisów i zdjęć zostanie przygotowana klasowa „ Książka kucharska”. Największą popularnością cieszyły się koktajle owocowo- warzywne, szaszłyki i desery owocowe, babeczki brokułowe, szpinakowe.

Gotowanie od najwcześniejszych lat rozwija kreatywność, zdolności manualne oraz jest świetnym sposobem na zabawę i wspólne spędzenie czasu z rodziną.

2 grudnia 2020

Dzień Anioła

„Przyjaciele są jak ciche  anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła   zapominają  latać”.
   Antoine de Saint – Exupery

  „ Jak prawdziwe  anioły dzielmy się  radością  i  miłością  wokół”

6 grudnia to dzień mikołajek, kiedy to niezwykły gość z Laponii rozdaje dzieciom prezenty. Jednak to nie tylko Dzień Św. Mikołaja
według Kalendarza świąt nietypowych 6 grudnia mamy
też... Dzień Anioła

„DZIEŃ ANIOŁA”

                                Anielska poczta on-line
                                     8  grudnia 2020r.

Grupa wsparcia „ Dzieci Dzieciom”,  głównym koordynatorem
p. Joanna Bińczak dyrektorem szkoły po raz drugi w naszej szkole obchodzi „ Dnia Anioła”. Wspólnym celem aniołów jest czynienie dobra, a wiemy, że każdy z nas ma w sobie ICH moc. Zadaniem aniołów jest wspieranie działań i ochrona w każdym momencie życia. Anioły z radością robią  wszystko, by każdy z nas był szczęśliwy, radosny i bezpieczny.
W tym wyjątkowym czasie każdy z nas  może być Aniołem! Wystarczy tylko podzielić się miłą wiadomością na platformie Teams przesyłając emotikona z aniołem , bądź przesyłając życzenia do koleżanek i kolegów za pośrednictwem komunikatora Czat.
W tym cudownym dniu w naszej szkole będziedziałać Anielska Poczta na czacie Teams.
Należy napisać życzenia, pozdrowienia, złożyć podziękowanie dla wybranej osoby i przesłać on-line  do „anielskiej skrzynki życzeń”. Postarajmy się być w tym dniu dla siebie mili, zamieńmy się w anioły, niech miłe słowa z ust padają a uśmiechy z twarzy nie  znikają.

2 grudnia 2020

Autyzm

TYDZIEŃ AUTYZMU W GRUDNIU
„Uścisk dłoni”-wspieramy inicjatywę

Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.

Od lat 90. XX wieku w pierwszym tygodniu grudnia, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu (ETA). Jest on okazją do nagłośnienia problemów osób z autyzmem. Obchody koordynuje Autism Europe, organizacja działająca pod patronatem Unii Europejskiej. Najbliższe dni mają zwrócić uwagę na to, jak często dzieci oraz osoby z autyzmem są niesprawiedliwie oceniane. Autyzm to jeden z najpoważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych świata, lecz świadomość społeczna dotycząca przyczyn, objawów i możliwości leczenia tego schorzenia jest wciąż stosunkowo niewielka.

2 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Autyzm

Bezpieczeństwo w sieci

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

DEKALOG CYFROWEGO OBYWATELA

Warto wiedzieć!

https://sieciaki.pl/sieciomisja/zasady-bezpieczenstwa

Zasady Bezpieczeństwa

Chroń swoją prywatność!

Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.

Zadbaj o swój wizerunek. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.

Mów, jeśli coś jest nie tak!

W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.

Nie ufaj osobom poznanym w sieci!

Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.

Szanuj innych w sieci!

Pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.

Korzystaj z umiarem z Internetu!

Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

 

2 grudnia 2020

PRACOWNIA MUZYKI I ŚPIEWU W OOK OPATÓW

PLAKAT OOK

Informacje pod nr tel. 15 86 82 012

1 grudnia 2020
dyr

Ferie

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Dziś, 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, ma na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w następnych kilkunastu tygodniach. To działanie, dzięki któremu będzie można znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19.

Inne zmiany w rozporządzeniu 

Dodatkowe dni wolne od zajęć ustalane przez dyrektora 

W roku szkolnym 2020/2021 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalone przez dyrektora szkoły lub placówki mogą być zmienione, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej. Łączny wymiar dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych pozostaje bez zmian. 

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

28 listopada 2020
Czytaj więcej o: Ferie