Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Akcja

Akcja

Podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej

Nie pozostając obojętnym na los innych,  Grupa wsparcia ” Dzieci Dzieciom”  pod przewodnictwem pani Joanny Bińczak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie zorganizowała  zbiórkę  plastikowych nakrętek PET po napojach, sokach, kawie, chemii gospodarczej ( szamponach, żelach pod prysznic, pastach do zębów, płynach do płukania), środkach przemysłowych itp. dla 5-letniego Marcelka Wójcika z Rytwian, który zmaga się z rzadkim nowotworem nerwu wzrokowego ( glejakiem).

Akcje charytatywne przeprowadzane w naszej szkole są bardzo istotne, bowiem uczą młodzież i dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii i kształtują  pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.


Do wszystkich naszym Uczniów i ich Rodziców kierujemy serdeczne słowa podziękowania.
Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom naszej szkoły za pomoc w organizacji zbiórki.

 

3 marca 2021
Przejdź do - #SzkołaPamięta

#SzkołaPamięta

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Oni nie prosili,
Nie kłaniali się w pas.
Oni uwierzyli…”

Tradycją naszej szkoły są uroczystości, w których przypominamy o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.  Dziś nie spotkamy się na akademii, ale uczcimy pamięć bohaterów wspominając ich sylwetki i czyny. Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki, oglądaliśmy filmy poświęcone Żołnierzom Niezłomnym. Na szkolnym korytarzu zawisła gazetka poświęcona tym, którzy w latach 1944 - 1963 oddali życie za Polskę niepodległą  i demokratyczną.

Jesteśmy dumni, że Polska ma takich bohaterów, a my należymy do grona tych, którzy pamiętają o ich ofierze z życia w walce z sowieckim okupantem o niepodległość Polski.  

 

1 marca 2021

Dzień Przytulania Bibliotekarza

Dziś Dzień Przytulania Bibliotekarza, więc wysyłamy Wam moc wirtualnych uścisków i życzymy, by jak najszybciej wróciły czasy normalnych spotkań, wydarzeń i akcji bibliotecznych - z pewnością wszyscy jesteśmy już zmęczeni wirtualnością. A tymczasem trwajmy wytrwale i zbrójmy się w książki, bo przecież - jak twierdzi anonimowy autor "Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni"

1 marca 2021

„WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

1 marca 2021
Przejdź do - Kodeks przedszkolaka

Kodeks przedszkolaka

W naszej szkole w miesiącu lutym odbyły się zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B z udziałem pedagoga szkolnego  na temat:  "Kodeks przedszkolaka -nasze zasady". Cele główne zajęć warsztatowych to:

-utrwalenie zasad prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej

-umiejętne stosowanie Kodeksu Przedszkolaka

Dzieci zapoznały się z nastepującymi zasadami:

1. Oczy-patrzą uważnie

2. Uszy-słuchają uważnie

3. Usta-mówią cichutko

4. Ręce-pomagają

5. Nogi-chodzą ostrożnie

26 lutego 2021

#NaszaFlaga

Serdecznie zachęcamy uczniów klas I-III i IV-VIII szkoły podstawowej do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlagaPL „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”. Jednym z głównych celów konkursu jest promowanie obchodzenia świąt narodowych poprzez wywieszanie polskiej flagi państwowej.

 

Ważne informacje:

⚪️Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw (prace bez flagi nie będą oceniane). ????Dowolna technika wykonania prac: np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne. ⚪️Prace nie mogą być grupowe. ????Prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do wychowawcy lub nauczyciela plastyki⚪️Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 12 kwietnia 2021 r.,  ????Udział w konkursie jest bezpłatny. Regulamin oraz wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://naszaflaga.pl/

W klasach 1-3 odpowiedzialna pani M. Czub, 4-8 wychowawcy klas oraz Pan Maciej Kandefer. Koordynuje Joanna Bińczak dyrektor szkoły.

25 lutego 2021

Razem dla Marcelka

Zakręcona akcja dla Marcelka!

Masz w domu zalegające nakrętki?

Dołącz do Nas! Razem możemy więcej!


Szkoła Podstawowa nr 2 w Opatowie organizuje zbiórkę nakrętek plastikowych przy głównym wejściu w godzinach pracy szkoły  dla 4-letniego Marcelka Wójcika z Rytwian, który zmaga się z rzadkim nowotworem nerwu wzrokowego. Ratunkiem dla chłopca może być jedynie bardzo kosztowny zabieg przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych. Koszt terapii to ponad milion złotych.

 4-letni Marcel z Rytwian walczy z ciężką chorobą

 Wkręć się w pomaganie!

22 lutego 2021

Konkurs

13 lutego 2021
Przejdź do - Bezpieczeństwo w sieci.

Bezpieczeństwo w sieci.

Bezpieczeństwo w sieci

9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbędzie się głównie zdalnie. Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Tematem prelekcji realizowanej w klasach I-III w dniu 9 lutego 2021r. był „ Dzień Bezpiecznego Internetu”
Celem spotkań z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Opatowie było propagowanie bezpieczeństwa w Internecie. Przekazana wiedza najmłodszym dot.zagrożeń jakie niesie Internet, w tym między innymi kontakty z osobami znanymi wyłącznie z Internetu, upublicznianie danych osobowych, nadmierne korzystanie z Internetu, jak również konsekwencje działań związanych z cyberprzemocą .
Przy realizacji zajęć  on-line zostały wykorzystywane  materiały edukacyjne,w tym prezentacja  multimedialna  poświęcona bezpieczeństwu dzieci  i młodzieży w Internecie, które przekazała  Policja.

10 lutego 2021
Czytaj więcej o: Bezpieczeństwo w sieci.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

 

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Numer 112 jest jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Służy do wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Operatorzy numeru alarmowego 112 odbierają zgłoszenia, analizują je pod względem ich zasadności, a następnie zweryfikowane zgłoszenia przekazują dyspozytorom właściwych służb ratunkowych.

NUMER ALARMOWY 112

10 lutego 2021