Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Konferencja

Konferencja

        29 listopada 2019 roku w Kielcach odbyła się konferencja w której uczestniczyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie pani Joanna Bińczak oraz panie nauczycielki. Tematem konferencji było ,, Jak kreatywnie i innowacyjnie rozwijać kompetencje cyfrowe ucznia na etapie edukacji wczesnoszkolnej”.

7 grudnia 2019
Przejdź do - Wyruszamy w podróż z programowaniem!

Wyruszamy w podróż z programowaniem!

Nasza Szkoła SP nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej  w Opatowie przystąpiła do projektu Tu#programujeMY którego celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych i medialnych ,zdobycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce. Projekt jest realizowany przez 381 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz 4485 uczniów klas I-III publicznych szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego.Zajęcia te, to nie tylko świetna zabawa, ale również, zachęta do logicznego i analitycznego myślenia, rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauki programowania oraz trening intelektualny.

7 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Wyruszamy w podróż z programowaniem!
Przejdź do - MIKOŁAJ Z ANIOŁAMI ODWIEDZILI NASZĄ SZKOŁĘ

MIKOŁAJ Z ANIOŁAMI ODWIEDZILI NASZĄ SZKOŁĘ

Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów jest to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.

       Zgodnie z tradycją 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Rozdał wszystkim grzecznym uczniom upominki, a tym którzy ubrani byli w strój świąteczny, zapewnił “dzień bez pytania”.Święty Mikołaj  zaprosił na film wyświetlany w OOK, a klasy starsze zabrał na specjalne mikołajkowe wycieczki do kina.

7 grudnia 2019
Czytaj więcej o: MIKOŁAJ Z ANIOŁAMI ODWIEDZILI NASZĄ SZKOŁĘ
Przejdź do - #RazemNaŚwięta

#RazemNaŚwięta

Klub Przyjaciół Zwierząt „Mój Pupil” we współpracy z Klasową Radą Rodziców  z klasy 5 a zorganizował w dniu 4 grudnia 2019 r. szkolną loterię świąteczną z przeznaczeniem  na schronisko dla zwierząt  o nazwie „Przytulisko na Wiśniowej”.

Nagrody  ufundowali liczni sponsorzy.Można było wygrać min. : głośniki, power banki, poduszki, ringi do telefonu, notes elektroniczny, kalendarz, plecak.Były również gadżety szkolne, szczoteczki do zębów oraz słodycze. Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Dzieci chętnie brały udział w loterii. Dochód z loterii został przeznaczony na zakupkarmy  oraz  rzeczy potrzebnych zwierzętom do przetrwania zimy w schronisku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Nad całością czuwały p. Dyrektor Joanna Bińczak, p. Elżbieta Wiśniewska, p. Joanna Sobczyk

7 grudnia 2019
Czytaj więcej o: #RazemNaŚwięta
Przejdź do - Jesień w oczach dziecka

Jesień w oczach dziecka

Opatowski Ośrodek Kultury zorganizował pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Opatów konkurs plastyczny pt. ,,Jesień w oczach dziecka".
Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz średnich z powiatu opatowskiego. Przedmiotem konkursu były prace w formacie A3 wykonane w dowolnej technice plastycznej przedstawiające różne postacie polskiej jesieni.
5 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Jesień w oczach dziecka
Przejdź do - Zajęcia z karate

Zajęcia z karate

5 grudnia 2019
Przejdź do - Delfiny w SP2

Delfiny w SP2

Uczestnicy zajęć mieli za zadanie zbudować delfina z edukacyjnych zestawów lego wedo 2.0. Jednak nie było to takie proste – dzieci posiadały instrukcję tylko do mechanizmu robota. Aby go skończyć musieli wykazać się dużą zaradnością ponieważ posiadali tylko trzy zdjęcia na których pokazany był robot w całości i według tego kończyli swoją konstrukcję.
Wszyscy bez problemu dali sobie radę i w dalszej części zajęć z robotyki mogli przystąpić do przerabiania delfina według własnego pomysłu .Pierwszym zadaniem dla naszych delfinów było poruszenie się naprzód przez pewien czas oraz wydanie dźwięku delfina .

5 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Delfiny w SP2
Przejdź do - W listopadzie  odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy - bandażowanie

W listopadzie odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy - bandażowanie

Bandażowanie – cele, sposoby i rodzaje.

Bandażowanie to bardzo ważny proces, ponieważ nieszczelny i za luźny opatrunek podnosi ryzyko krwawienia i zakażenia rany. Bandaż najlepiej zamocować przy użyciu specjalnych zapinek lub przez związanie podłużne przeciętych końców. Bandażowanie posiada wiele funkcji. Jedną z ważniejszych jest przytrzymanie opatrunku i odseparowanie rany od środowiska zewnętrznego. Służy do uszczelnienia, ocieplenia i przytrzymania kompresu. Ponadto pozwala na unieruchomienie i wzmocnienie powłok. Bandażowanie to podstawowy element pierwszej pomocy.

3 grudnia 2019