Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień kropki.

Dzień kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodzimy 15 września to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
W tym roku również w naszej szkole zorganizowano Dzień Kropki na lekcjach matematyki w klasie V a i VIII b . Uczniowie poznali  historię tego święta -  dowiedzieli się, że amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynoldsw 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem“The Dot” czyli “Kropka”.Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Bardzo szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Następnie wykorzystując kropkę w   alfabecie  Braille' a  wspólnie kodowali hasło „ Dzień kropki” .
Klasa VIII b ponadto rozwiązywała zadania związane z szacowaniem ilości kół na rysunku wyznaczając średnią arytmetyczną i medianę szacowanych wyników oraz sporządzając wykresy uzyskanych danych. Niektórzy uczniowie przygotowali na ten dzień interesujące prace plastyczne wykonane za pomocą kropek.
Zakodowaliśmy także specjalne  pozdrowienia dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Laskach , które zostaną do nich przesłane .
Także nasi mali uczniowie na świetlicy szkolnej uczcili ten dzień. Po poznaniu historii małej Vashti wspólnie bawili się w „ Mam chusteczkę kropkowaną co ma cztery rogi ...” i fotografowali się w „ okienku w kropki” specjalnie przygotowanemu na tę okazję. Następnie wykonali wyjątkowe i niepowtarzalne kolorowe drzewka w kropki, które pięknie prezentują się na ściennej gazetce.
Mamy nadzieję ,że  w ten sposób udało się zachęcić naszych uczniów do odkrywania swoich zdolności i talentów, których być może jeszcze nie odkryli lub nie są ich świadomi.
To był wspaniały i niezapomniany dzień!

16 września 2021

Spotkania z rodzicami

 

 

klasy 0a, 0b, 1a, 1b, 2a, 2b, 3a - 20.09.21r. poniedziałek, godz. 16.00

klasy 3b, 3c, 4a, 4b, 5a, 5b, 6a - 21.09.21r. wtorek, godz. 16.00

klasy 7-8 - 22.09.21r. środa, godz. 16.00

 

Spotkania z rodzicami odbywają się na terenie szkoły. Rodzice wchodzą do szkoły głównym wejściem. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego i wejście na teren szkoły w maseczce po uprzednim zdezynfekowaniu rąk.

 

15 września 2021

Certyfikat

7 września 2021
Przejdź do - Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

W sobotnie przedpołudnie, 4 września 2021 r. o godz. 9:30 na opatowskim Rynku w podcieniach Urzędu Miasta i Gminy odbyła się jubileuszowa 10 edycja Narodowego Czytania. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie wzięła udział w akcji "Narodowego Czytania" pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Z wielkim zaangażowaniem wspólnie czytaliśmy dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

8 września 2021
Przejdź do - Bezpieczna droga do szkoły.

Bezpieczna droga do szkoły.

W  dniu  6 września  2021r.   odbyły się spotkania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży obejmujące przede wszystkim bezpieczeństwo w zakresie ruchu drogowego. Prelekcje z uczniami przeprowadził dzielnicowy miasta   Komendy  Powiatowej  Policji w Opatowie p. Łukasz Siejka .
          Tematyka prelekcji skupiała się na bezpieczeństwie z zakresu przepisów ruchu drogowego, zasady poruszania się na  drogach, umiejętności rozpoznawania i reagowania na zagrożenia występujące  w ich otoczeniu.
Młodsi uczniowie, którzy po raz pierwszy przyszli do szkoły mogli dowiedzieć się jakie zagrożenia występują na drogach oraz dlaczego warto nosić odblaski. Dzieci dowiedziały się m. in. w jaki sposób prawidłowo korzystać z chodnika  i co robić , jeżeli go nie ma.
Dzielnicowy  przypomniał   o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym,  udzielił  cennych  wskazówek nt. bezpiecznego  zachowania  się na  drogach oraz jak należy się zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Funkcjonariusz  podczas spotkań z młodzieżą przestrzegał o szkodliwości  środków psychoaktywnych.

7 września 2021
Przejdź do - Bohaterscy obrońcy Westerplatte.

Bohaterscy obrońcy Westerplatte.

 „Kie­dy się wy­peł­ni­ły dni
i przy­szło zgi­nąć la­tem,
pro­sto do nie­ba czwór­ka­mi szli
żoł­nie­rze z We­ster­plat­te”.

                                                (KONSTANTY ILDEFONS GAŁCZYŃSKI

Bohaterscy obrońcy Westerplatte.

W bieżącym roku obchodzimy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ten tragiczny dla Polaków czas wymagał od naszych przodków ogromnej ofiarności i heroicznych czynów. Miejsca bohaterskich walk polskich żołnierzy rozsiane były po całym terytorium II Rzeczpospolitej.

                   Jednym z nich była polska placówka wojskowa na Westerplatte. 182 żołnierzy pod dowództwem mjr Henryka Sucharskiego odpierało natarcia sił hitlerowskich. 

Mieli bronić się 12 godzin, utrzymali się aż 7 dni, budując wokół siebie mit nieustępliwości

i bohaterstwa polskiego żołnierza. Stali się symbolem Wojska Polskiego, które zawsze walczy do końca. 

Dla uczczenia pamięci obrońców Westerplatte i zachowania w pamięci młodego pokolenia ich heroizmu, na lekcjach przeprowadzono pogadanki. Starsi uczniowie na lekcjach historii obejrzeli polski film fabularny z 1967r. – „ Westerplatte”. Na szkolnym korytarzu dzieci mogą obejrzeć gazetkę ukazującą ten fragment polskiej przeszłości.

                   Koordynatorem działań upamiętniających wydarzenia z 1939r. jest dyrektor Joanna Bińczak. 

6 września 2021

Wykaz lektur

Wykaz Lektur Szkoła Podstawowa 2021/2022 (nowy kanon lektur szkolnych).

Zestawienie zmian w liście lektur

 

1 września 2021
Czytaj więcej o: Wykaz lektur

Zasady bezpieczeństwa

Zasady bezpieczeństwa na czas prowadzenia prac remontowych

w Szkole Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

 

 1. Zajęcia dla podopiecznych oddziałów przedszkolnych oraz dla uczniów klas I odbywają się w budynku hali sportowej. Uczniowie ci korzystają z bocznego  wejścia do hali sportowej – od strony parku.
 2. Uczniowie klas II – VIII korzystają tylko i wyłącznie z głównej furty i przejścia na wprost do wejścia głównego do budynku szkoły.
 3. Korzystanie z innych przejść jest zabronione.
 4. W związku z trwającymi pracami budowlanymi  nie ma wjazdu na parking.
 5. Uczniów obowiązuje surowy zakaz opuszczania budynku szkoły podczas przerw międzylekcyjnych.
 6. Uczniowie stosują się do znaków ostrzegawczych i znaków zakazu.
 7. Pod żadnym pozorem uczniowie nie wchodzą na teren prac remontowych i do pomieszczeń czasowo wyłączonych z użytku.
 8. Są zobowiązani do natychmiastowego poinformowania nauczycieli dyżurujących, wychowawcę bądź dyrekcję szkoły o sytuacji, gdy inni uczniowie wchodzą na teren prac remontowych.
 9. Naruszenie powyższych zasad skutkuje natychmiastowym powiadomieniem rodziców i naganną oceną z zachowania.
30 sierpnia 2021

Wytyczne MEiN

30 sierpnia 2021

Organizacja dowozów

Wykaz opiekunek uczniów dowożonych do szkół podstawowych w Gminie Opatów

 w roku szkolnym 2021/2022

(wrzesień 2021 rok)

31 sierpnia 2021
Czytaj więcej o: Organizacja dowozów