Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Autyzm

Obchody  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
             i Miesiąca Wiedzy o Autyzmie

Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 r. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
Więcej informacji w zakładce pedagoga szkolnego.

Dziecko, które krzyczy na dźwięk kasy? Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem? Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty ? Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.

2 kwietnia 2020

Przerwa świateczna

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

1 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Przerwa świateczna

Komunikat.

Każdego dnia na antenach #TVP emitowane są materiały przygotowane dla poszczególnych klas 1-8  Zobaczcie zaplanujcie swoje zajęcia TVP Rozrywka TVP Sport TVP Historia - Oficjalna strona TVP3 Regiony #naukazdalna #TVP

 

 

30 marca 2020

Nauka zdalna

INFORMACJA

25 marzec - 10 kwiecień

nauczanie zdalne 

  w DWÓJCE

25 marca 2020
Czytaj więcej o: Nauka zdalna

Komunikat

Komunikat Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w sprawie uroczystości podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2019/2020

Szanowni  Państwo
Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie,
Dyrektorzy szkół, Nauczyciele,
Rodzice, Uczniowie

W związku z koniecznością zachowania ostrożności wynikającej z zagrożenia rozprzestrzenienia się w Polsce wirusa SARS-CoV-2 – w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo,   planowana gala wręczenia  zaświadczeń i dyplomów laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2019/2020, organizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty zostaje odwołana.

Tryb i terminy odbioru zaświadczeń Laureatów i Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych  2019/2020 zostaną opublikowane na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach w oddzielnym komunikacie.

25 marca 2020

Nauczanie zdalne

UWAGA!

Drodzy Państwo, drodzy Uczniowie,

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej,

od środy 25 marca br. rusza nauczanie zdalne wg. planu zajęć (e-dziennik)

podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

24 marca 2020

Materiały z ćwiczeniami dla dzieci

 Na naszej stronie w zakładce "Zestaw prponowanych prac do zerówek" znajdziecie materiały dla dzieci, które mogą posłużyć w edukacji domowej. Fajne ćwiczenia grafomotoryczne, zabawy z literami i cyframi, do wykorzystania przez dzieci w domu ( "Razem poznajemy świat" - "Zabawy z porami roku -Zabawy z literami")

17 marca 2020

II zestaw

Drugi zestaw zadań od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej już na stronie: bit.ly/2UdHh6k  i w zakładce "Egzamin ósmoklasity" Zapraszamy 8-klasistów do korzystania! Zapisujcie odpowiedzi. O godz. 15:00 pokażemy rozwiązania. Powodzenia!

17 marca 2020