Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Dzień Pluszowego Misia

                 Nie sposób wyobrazić sobie dzieciństwa bez pluszowego misia, najlepiej kilku. Większość z nas ma tego jednego, jedynego, ukochanego, któremu powierza swoje sekrety. Jest czymś więcej niż zabawką. Jest przyjacielem. Dlatego "zasłużył" na swoje święto, więc 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. 

25 listopada 2019
Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia
Powiększ zdjęcie

Apel Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

          W dniu 25 listopada 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie świętowali Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia przynosząc zgodnie z tradycją  do szkoły ulubione pluszaki.
W tym dniu odbył się apel dla uczniów klas I-III, który  przygotowali uczniowie klasVI b i VIc pod opieką grupy wsparcia” Dzieci Dzieciom”, składająca się z nauczycieli tejże szkoły. Podczas uroczystości maluchy świętowały Dzień Misia śpiewając mu 100lat po polsku i angielsku. Starsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt.” Dzień Pluszowego Misia”.

25 listopada 2019
Czytaj więcej o: Apel Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Podziękowanie "Szkoła pamięta"

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

 

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

 

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

 

Załącznik - Dyplom „Szkoła pamięta”

21 listopada 2019
Czytaj więcej o: Podziękowanie "Szkoła pamięta"

Spotkanie z rodzicami

26 listopada 2019r. (wtorek)  klasy 0-4 godz. 16.00

27 listopada 2019r. (środa)  klasy 5-8  godz. 16.00

19 listopada 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie z rodzicami