Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Biblioteka

 


BIBLIOTEKA CZYNNA

Poniedziałek  godz. 8.00-12.00

Wtorek  godz. 8.00-13.00

Środa godz. 10.30-14.00

Czwartek godz. 9.30-12.00

Biblioteka jest ważnym centrum informacyjnym szkoły. Mieści się na pierwszym piętrze. Składa się z wypożyczalni i czytelni pełniącej jednocześnie funkcję centrum multimedialnego szkoły. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej wyposażone jest w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Dostępne jest także urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kopiarka).

Przy bibliotece działa Koło Przyjaciół Biblioteki – uczniowie chętni do pomocy w codziennych pracach, w organizowaniu imprez i uroczystości okolicznościowych.

Księgozbiór naszej biblioteki liczy obecnie –12708 woluminów Posiadamy bardzo bogaty księgozbiór podręczny, zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki, językowe.

Oprócz udostępniania zbiorów, pomagamy uczniom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, służymy poradą i cieszymy się, że darzą nas zaufaniem. Gromadzimy materiały dla nauczycieli, wspieramy w realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego. Podejmujemy różnorodne działania mające na celu promocję książki i czytelnictwa. Systematycznie sporządzamy gazetki okolicznościowe, wystawy, konkursy, inscenizacje, spotkania z ciekawymi ludźmi, realizujemy akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.Do kalendarza stałych imprez należą obchody „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych”, „Spotkania z bajką”, „Pasowanie na czytelnika” oraz „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”.

Artykuły

E-biblioteka

29 stycznia 2019
Przejdź do - Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na czytelnika20 marca 2017 roku, w bibliotece naszej szkoły odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej  na czytelników biblioteki szkolnej.

21 marca 2017
Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 W październiku świętujemy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

9 października 2016
Czytaj więcej o: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Przejdź do - Biblioteki naszego miasta

Biblioteki naszego miasta

Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka gif„Poznajemy biblioteki naszego miasta”

W  ramach działań mających na celu podniesienie poziomu czytelnictwa, uczniowie z klasy IV b,  w dniu 27 października 2016r. odwiedzili  Bibliotekę Pedagogiczną. 

31 października 2016
Czytaj więcej o: Biblioteki naszego miasta